توضیح رشته کاردرمانی : کاردرمانی به معنی استفاده از فعالیت های هدفمند برای افرادی است که در اثر آسیب یا بیماری دچار محدودیت و اختلال عملکرد روانی ،اجتماعی ،رشدی یا اختلالات یادگیری شده اند. این حرفه شامل ارزیابی ،درمان و مشاوره و کار با افرادی که از لحاظ ذهنی ،فیزیکی ،رشدی یا روانی ،به هر دلیلی ناتوانی دارند .

توانایی ها وروحیات خاص :تسلط به درس زبان انگلیسی به دلیل محدود بودن یا بودن منابع و مرجع های این رشته ،علاقه زیاد ،انگیزه قوی ،صبر زیاد به علت طولانی بودن دوره درمان ،برقراری ارتباط خوب با بیماران ،داشتن ابتکار و قوه تخیل قوی

موقعیت شغلی : فارغ التحصیلان رشته کاردرمانی در مراکزی از جمله بهزیستی ،بیمارستان توانبخشی و روانی ،درمانگاه ها ،سرای سالمندان ،مراکز نگه داری عقب مانده های ذهنی و مراکز کاردرمانی فعالیت کنند.از نظر شغلی این رشته هنوز اشباع نشده و هر ساله سازمان های توانبخشی تحت نظارت بهزیستی و یا هلال احمربرای جذ کاردرمانگر اعلام نیاز می کند .

 سختی ها و مشکلات : کاردرمانگر ها در بیمارستان ها و دیگر مراکز درمانی و نیز در بهزیستی می باشد در مراکز توانبخشی مجهز،کاردرمانگرها ممکن است در سالن های بزرگ مجهز به ماشین ها و وسایلی کار کنند که سروصدای زیادی تولید میکنند. این شغل برای برخی افراد ممکن است بسیار خسته کننده باشد چراکه در بیشتر ساعت های کاری باید سرپا باشند . آنهایی که در منازل با بیماران کار می کنند لازم است که دائما از محلی به محل دیگر در حرکت باشند .

ادامه تصیل : این رشته در مقطع ارشد دارای گرایش های زیر است :
۱) کاردرمانی جسمی که به مطالعه بیماران جسمی ،فلج مغزی و .. می پردازد .
۲)گرایش کاردرمانی روانی که کودکان عقب مانده ذهنی و معلولین زبانی بزرگسالان را شامل می شود
علاوه بر این گرایش ها فارغ التحصیلان می توانند در رشته های همجوار مثل کاردرمانی روانی ،مدیریت توانبخشی ،اقتصاد بهداشت و ..  وجود دارد.
برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :
۰۲۱-۸۸۶۸۹۷۵۳
۰۲۱-۸۸۶۸۹۷۵۴