توضیح رشته مدیریت بازرگانی :

مدیریت بازرگانی از مهم ترین بخش های مدیریت امور تجاری است . موفقیت یک شرکت در برقراری ارتباط موثر بین خود و مشتریان و خریداران در گرو وجود یک مدیر بازرگانی موفق است. به طور کلی مدیر بازرگانی نقش اساسی در سود و زیان شرکت ها دارد. فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی ، ضمن آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمان های بازرگانی و مهارت در مسائل مبتنی بر مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارتباطات و ارزیابی راه حل های مختلف در مورد هر مسئله ،وظیفه تصمیم گیری و اجرای تصمیمات را برعهده دارد.

توانایی ها و روحیات خاص :

دانشجویان علاقه مند به مدیریت بازرگانی باید خلاق بوده و توانایی تصمیم گیری خوبی داشته باشند. همچنین باید روحیه رهبری بالا، روابط عمومی و اجتماعی خوب ،قدرت تجزیه و تحلیل بالا وفن بیان خوب برای برقراری ارتباط داشته باشد . همچنین علاقه مندان به مدیریت بازرگانی باید به مسائل تجاری و اقتصادی و محیط بازار تمایل داشته  باشند.

موقعیت شغلی :

فارغ التحصیلان بازرگانی میتوانند در سطح مدیران اجرایی در سازمان های بازرگانی ، صنعتی و دولتی مشغول به کار شوند .  همچنین دانشجویان و فارغ التحصیلان مدیریت بازرگانی میتوانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروزه در موسسات بزرگ بسیار اهمیت دارد فعالیت کنند.

دروس این رشته :

 دروس فیزیک و ریاضی و زبان انگلیسی از جمله مهم ترین دروس این رشته می باشند. از جمله دروس اختصاصی این رشته میتوان به مدیریت پیشرفته ، مدیریت بازار، مباحث استراتژیک سازمانیو غیره را نام برد .

ادامه تحصیل :

امکان ادامه تحصیل مدیریت بازرگانی  در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در ایران و خارج از کشور فراهم است . همچنین  فارغ التحصیلان رشته های مدیریت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری میتوانند به رشته ABM  که از جمله رشته های موفق روز دنیا است تغییر رشته دهند.

برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

۸۸۶۸۹۷۵۳-۰۲۱

۸۸۶۸۹۷۵۴-۰۲۱