توضیح رشته مهندسی انرژی : مهندسی انرژی مجموعه ای است شامل دروس نظری و عملی برای تربیت کارشناسان نخبه برای طراحی توسعه مدیریت و بهره برداری از سیستم های استخراج فراورش تبدیل انتقال توزیع و مصرف انرژی
این رشته رشته ای نوپاست و هدف اصلی اش بهره برداری از سیستم های انرژی با لحاظ کردن ارتباط های گسترده بخش انرژی با بخش های فنی ،اقتصادی ،اجتماعی و محیط زیستی در قالب تفکر سیستماتیک است . بیشترین مطابقت را با رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی دارد .

توانایی ها و روحیات خاص : علاقه مند به نوآوری و ایجاد تحول ،دارای خلاقیت کافی ،قوی بودن در درس ریاض و فیزیک ،کجکاو و جستجوگر بودن ،صبور ،داشتن دید اقتصادی

موقعیت شغلی : بازارکار این رشته شامل دو بخش دولتی و خصوصی شده که فارغ التحصیلان این رشتهدر بخش های دولتی می توانند در مراکز زیر شروع به فعالیت کنند :وزارت نفت ،سازمان حفاظت محیط زیست ،سازمان استاندارد ایران ،وزارت راه و شهرسازی ،موسسه مطالعات بین المللی انرژی و در بخش های خصوصی : شرکت های توسعه نیروگاه ها ،شرکت های خدمات انرژی ،شرکت های صنایع نیروگاهی ،شرکت های طراحی سیستم های انرژی تجدید پذیر وارد بازار کار شوند . این رشته از نظر شغلی اشباع نشده و با توجه به رو به اتمام بودن سوخت های فسیلی نیاز شدیدی به دانشجویان خلاق در این زمینه در آینده خواهیم داشت .

سختی ها و مشکلات : در این رشته باید جزو بهترین ها باشید .

ادامه تحصیل :  رشته مهندسی انرژی در مقطع کارشناسی ارشد دارای سه گرایش سیستم های انرژی ،فناوری های انرژی ،انرژی و محیط زیست می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :
۰۲۱-۸۸۶۸۹۷۵۳
۰۲۱-۸۸۶۸۹۷۵۴